start  |  mail  |  mapa  

AKTUALNOŚCI   |   TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE   |   SZKOŁA POLICEALNA   | KURSY KWALIFIKACYJNE  |  PLAN LEKCJI   |  KSIĘGA GOŚCI   |   BIP

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

DOŁĄCZ DO  NAS

O SZKOLE

WAŻNE DOKUMENTY

REALIZOWANE PROJEKTY

Z ŻYCIA SZKOŁY

PO LEKCJACH

BAZA SZKOŁY

.

PUBLIKACJE

MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACYJNE
 

W sierpniu 2006 roku, w ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki: Multimedialne Centrum Informacji w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, otrzymaliśmy cztery nowe komputery z monitorami i sieciowe urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka i kopiarka) wraz z edukacyjnym oprogramowaniem multimedialnym.

Centrum posiada dostęp do Internetu monitorowany przez program Cenzor, który blokuje dostęp do stron niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży.

W sumie do dyspozycji uczniowie mają sześć komputerów z dostępem do Internetu. Oprócz naszych bogatych zbiorów uczniowie mogą więc korzystać z ogromnej ilości informacji znajdujących się w sieci. Ponadto gromadzimy także multimedialne programy edukacyjne.

Multimedialne Centrum Informacyjne służy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz rodzicom jako źródło wiedzy i informacji. Jest multimedialną pracownią, uczestniczącą w przygotowaniu uczniów do samokształcenia, w tym do korzystania z różnych źródeł informacji.

Uczniowie mogą poszukiwać w Internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do lekcji oraz rozwijania własnych zainteresowań. Mogą też tworzyć własne dokumenty i prezentacje oraz korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych i innych materiałów medialnych.

We wrześniu 2007 r. zakończyliśmy budowanie bazy w programie MOL, a od 1 października 2007 r. pracujemy z programem na co dzień.

Program Biblioteka Szkolna MOL jest używany przez wiele szkolnych bibliotek w Polsce tworząc największą w kraju sieć bibliotek posiadających jednolite oprogramowanie, co daje możliwość wymiany informacji między nimi. Dzięki komputeryzacji biblioteki powstaje możliwość szybkiego wyszukiwania informacji bibliograficznej przez czytelnika w bibliotece, a także - dzięki dostępowi do Internetu - również wśród ogromnych zasobów edukacyjnych w sieci.


 

 

 

ADRES

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. A. Świętochowskiego

ul. Ciechanowska 18b

06-430 Gołotczyzna

tel.: (23) 6713031

fax.: (23) 6713031

bratne@ci.home.pl

 

ORGAN PROWADZĄCY

Od roku 2008 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi

REKRUTACJA

Gimnazjalisto

Zapraszamy do podjęcia nauki w Zespole Szkół w Gołotczyźnie.

W bieżącym roku szkolnym oferujemy następujące kierunki kształcenia.....

więcej...

DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Dzwonki

Chcesz wiedzieć o której zaczyna się lekcja, lub kiedy będzie przerwa... .

sprawdź...

Klasy i Wychowawcy

Chcesz wiedzieć kto jest wychowawcą Twojego dziecka...

sprawdź...

Wywiadówki

Chcesz wiedzieć kiedy jest spotkanie wychowawców z rodzicami  ...

sprawdź...

Organizacja roku szkolnego

Tu możesz sprawdzić kiedy zaczną się wakacje :)

sprawdź...

Rada Rodziców

To w dużej mierze od ciebie zależy, jak w szkole będzie czuło się Twoje dziecko

więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

SZKOŁA Z TRADYCJĄ ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ

projekt: www.atcsites.com