start  |  mail  |  mapa  

AKTUALNOŚCI  |  TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE  | SZKOŁA POLICEALNA   | KURSY KWALIFIKACYJNE  | PLAN LEKCJI   |   KSIĘGA GOŚCI   |    BIP  

O SZKOLE

WAŻNE DOKUMENTY

Z ŻYCIA SZKOŁY

PO LEKCJACH

BAZA SZKOŁY

.

PUBLIKACJE

Szkolne Koło LOK

i Sekcja Strzelecka MKS "BRATNIAK"

Zobacz zdjęcia

Koło LOK istnieje od 1994 roku. W ramach koła działa sekcja strzelecka i sportów obronnych. Od 21 listopada 1998r. sekcja strzelecka MKS "BRATNIAK" jest członkiem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, a od 31 sierpnia 2000r. posiadamy licencję PZSS na uprawianie strzelectwa kulowego i pneumatycznego. Od chwili powstania sekcji strzeleckiej licencję i patenty strzeleckie PZSS uzyskało 36 osób.
Za działalność społeczną jedna osoba zastała odznaczona brązowym medalem "Za zasługi dla LOK", a 22 osoby odznaką "Zasłużony działacz LOK".
W zawodach strzeleckich organizowanych przez PZSS uczniowie zdobyli łącznie 44 odznaki strzeleckie PZSS, w tym: 9 złotych, 26 srebrnych i 9 brązowe.

Bierzemy udział w zawodach organizowanych przez LOK, MEN, PZSS takich jak:

  • zawody strzeleckie sportów obronnych

  • biathlon letni

  • młodzieżowy konkurs wiedzy morskiej "Polska leży nad Bałtykiem"

  • "Sprawni jak żołnierze"

  • "O srebrne muszkiety"

  • zawody strzeleckie z broni kulowej i pneumatycznej

Osiągnięcia sekcji strzeleckiej i sportów obronnych w roku szkolny 2012/2013

ZAWODY STRZELECKIE "O SREBRNE MUSZKIETY" ETAP REJONOWY

5 kwietnia 2913 r. na strzelnicy ZS CKR w Gołotczyźnie odbyły się rejonowe zawody strzeleckie "O Srebrne Muszkiety"

Drużyny: dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich.

Zawody wojewódzkie odbyły się 16 kwietnia 2013 r. na strzelnicy ZKS w Warszawie. Drużyny dziewcząt i chłopców zajęły III miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:

  • Dominika Ciesielska

  • Joanna Agnieszka Dąbrowska

  • Milena Frączkowska

Skład drużyny chłopców

  • Krystian Nawrocki

  • Mariusz Płochocki

  • Paweł Silski

W dniu 15 kwietnia na obiektach ZS CKR w Gołotczyźnie odbyły się kolejne rejonowe zawody "Sprawni jak żołnierze", w których brało udział 6 zespołów chłopców i 5 zespołów dziewcząt.

Zawody wygrali  chłopcy z ZST w Ciechanowie, a w kategorii dziewcząt z ZS nr 1 z Płońska.

Nasze dziewczęta zajęły II miejsce.

 

Osiągnięcia sekcji strzeleckiej i sportów obronnych MKS "Bratniak" w roku szkolnym 20011/2012

W dniu 13.04.2012r. na strzelnicy naszej szkoły odbyły się zawody rejonowe "O srebrne muszkiety" organizowane przez Kuratorium Oświaty Warszawie. W zawodach wzięły udział cztery trzy osobowe zespoły dziewcząt i chłopców ze szkół:
1. Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu
2.I Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie
3.Zespół Szkół nr 1w Płońsku
4.Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie
 

I miejsca zajęły drużyny z naszej szkoły i reprezentowały delegaturę KO w Ciechanowie w dniu 25 kwietnia na zawodach wojewódzkich które odbyły się na strzelnicy CWKS Legia Warszawa-Rembertów.
 

Drużyna chłopców w składzie: Adam Olęcki, Krystian Nawrocki, Mariusz Tetkowski zajęła drużynowo II miejsce, a brązowy medal indywidualnie wystrzelał Krystian Nawrocki.
 

Drużyna dziewcząt w składzie Dominika Ciesielska, Milena Żmijewska, Joanna Dąbrowska drużynowo uplasowała się na IV miejscu, a brązowy medal indywidualnie wystrzelała Dominika Ciesielska.


XXXV ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE
,,Sprawni jak żołnierze"


Zawody są formą rywalizacji zespołów w zakresie umiejętności sportowo-obronnych i ratowniczych. W zawodach uczestniczą trzy osobowe zespoły z jednej szkoły, oddzielnie dziewczęta i chłopcy
W dniu 18 kwietnia w zawodach rejonowych na terenie naszej szkoły i pobliskiego lasu rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne:
1.Zespół Szkół Technicznych w Ciechanowie
2.Zespół Szkół nr 1 w Płońsku
5.Zespół Szkół nr 4 w Mławie
4.Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu
5.Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie.


Drużyny naszej szkoły reprezentowali: dziewczęta- Dominika Ciesielska, Milena Żmijewska i Małgorzata Goździewska; chłopców: Adam Olęcki, Krystian Nawrocki, Mariusz Tetkowski.
Etap rejonowy zakończył się zwycięstwem drużyny chłopców z naszej szkoły którzy w dniu 23 kwietnia reprezentowały delegaturę KO w Ciechanowie w zawodach wojewódzkich w Warce

zdobywając V miejsce.
Etap rejonowy w kategorii dziewcząt wygrała drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.

 

Osiągnięcia sekcji strzeleckiej i sportów obronnych MKS "Bratniak" w roku szkolnym 20010/2011

W dniu 13 kwietnia 2011 r. na strzelnicy ZS CKR w Gołotczyźnie odbyły się zawody rejonowe "O SREBRNE MUSZKIETY". W zawodach startowało osiem zespołów (cztery zespoły chłopców i cztery zespoły dziewcząt).

Były to zespoły z następujących szkół: ZS CKR Gołotczyzna, ZS Nr 2 Ciechanów, ZS NR 1 Płońsk, LO Bieżuń.

Drużyna naszych dziewcząt w składzie: Nawotka Agnieszka, Ciesielska Dominika, Dąbrowska Joanna zajęła I miejsce.

Drużyna chłopców w składzie: Makowski Damian, Oglęckki Adam, Nawrocki Krystian zajęła I miejsce.

Obie drużyny reprezentowały nasz rejon w zawodach wojewódzkich, które odbyły się  w dniu 19 kwietnia 2011 w Rembertowie. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce a chłopców III miejsce. Indywidualnie najlepszy był uczeń naszej szkoły Adam Oglęcki, który otrzymał złoty medal. Drużyny przywiozły puchary.

ZAWODY  "Sprawni jak żołnierze 2011"

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju i ratownictwem medycznym.

Zawody rejonowe "Sprawni jak żołnierze" odbyły się w dniu 18 kwietnia 2011 r. w Gołotczyźnie. Startowało 10 zespołów z Mławy, Płońska, Bieżunia, Ciechanowa i Gołotczyzny po 5 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców.

Drużyna chłopców w składzie: Makowski Damian, Oglęcki Adam i Nawrocki Krystian zajęła I miejsce i awansowała do zawodów wojewódzkich.

Drużyna dziewcząt w składzie: Ciesielska Dominika, Frączkowska Milena, Olszewska Marlena zajęła II miejsce.

28 kwietnia 2011 roku, na terenie Zespołu Szkół CKR w Gołotczyźnie odbyły się XXXIV wojewódzkie zawody sportowo – obronne o nazwie „Sprawni jak żołnierze” zorganizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W zawodach brały udział drużyny z następujących szkół:
Grupa chłopców:
- Zespół Szkół CKR w Gołotczyźnie
- Zespół Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim
- Zespół Szkół w Ostrowi Mazowieckiej
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku
- Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Płocku
Grupa dziewcząt
- Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku
- Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku
- Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim
- XXXV LO w Warszawie
- LO w Bieżuniu.

Zwyciężyły następujące drużyny:
Grupa chłopców
I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku
II miejsce - Zespół Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim
III miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie

Grupa dziewcząt
I miejsce - Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku
II miejsce - XXXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie
III miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku

galeria zdjęć

 

Osiągnięcia sekcji strzeleckiej i sportów obronnych MKS "Bratniak" w roku szkolnym 2009/2010

W dniu 9.04.2010 r. w Gołotczyźnie odbyły się zawody rejonowe "O Srebrne Muszkiety". Startowały trzy szkoły: Gołotczyzna, Płońsk ZS nr 1 i LO Bieżuń.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z ZS CKR w Gołotczyźnie w składzie:

  • Woźniak Katarzyna
  • Nawotka Agnieszka
  • Ciesielska Dominika

W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna ZS CKR w Gołotczyźnie w składzie:

  • Śliwiński Przemysław
  • Makowski Damian
  • Oglęcki Adam

Nasze zespoły zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich, które odbyły się w dniu 22.04.10 na strzelnicy CWKS "Legia" w Rembertowie.

W zawodach wzięło udział sześć zespołów dziewcząt i chłopców reprezentujących poszczególne delegatury kuratorium tj. Ciechanów, Ostrołęka, Siedlce, Radom, Płock, Warszawa.

Zawody wojewódzkie "O Srebrne Muszkiety" w kategorii dziewcząt i chłopców wygrały zespoły z Płocka. Nasi uczniowie chłopcy oraz dziewczęta zajęli III miejsce.

W dniu 19. 04. 2010 r. na obiektach naszej szkoły odbyły się kolejne zawody rejonowe "Sprawni jak żołnierze". W zawodach wzięło udział 7 szkół (Gołotczyzna, Płońska, Mława, Bieżuń i trzy szkoły z Ciechanowa)

W konkurencji dziewcząt zwyciężyło LO Bieżuń, a w konkurencji chłopców ZS nr 1 z Ciechanowa i te zespoły będą reprezentowały rejon Ciechanów w zawodach wojewódzkich.

Reprezentująca naszą szkołę drużyna dziewcząt w składzie:

  • Woźniak Katarzyna
  • Jakubiak Anna
  • Ciesielska Dominika

zajęła II miejsce a drużyna chłopców w skałdzie:

  • Śliwiński Przemysław
  • Oglęcki Adam
  • Nawrocki Krystian

zajęła III miejsce.

14. 11. 2009 Warszawa - otwarte zawody wojewódzkie LOK w strzelectwie sportowym - drużyna zajęła IV miejsce.

Indywidualnie

kobiety:

  • Anna Połomska - I miejsce
  • Katarzyna Woźniak - IV miejsce
  • Dominika Ciesielska - VI miejsce

mężczyźni:

  • Damian Makowski - I miejsce,
  • Adam Oglęcki - IV miejsce

Osiągnięcia sekcji strzeleckiej i sportów obronnych MKS "Bratniak" w roku szkolnym 2008/2009

  • I miejsce w otwartych wojewódzkich mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym organizowanych z okazji "90 rocznicy odzyskania niepodległości" w klasyfikacji generalnej. Warszawa 8. 11. 2008

Indywidualnie:

  • Anna Połomska - I miejsce,
  • Agnieszka Nawotka - II miejsce,
  • Katarzyna Woźniak - III miejsce,
  • Przemysław Śliwiński - II miejsce,
  • Adam Oglęcki - IV miejsce,
  • Damian Makowski - VI miejsce.

Zawody rejonowe "O Srebrne Muszkiety" - Gołotczyzna 16. 04. 2009

dziewczęta I miejsce

  • Anna Połomska 
  • Katarzyna Woźniak
  • Agnieszka Nawotka

chłopcy I miejsce

  • Przemysław Śliwiński
  • Damian Makowski
  • Adam Oglecki

W zawodach wojewódzkich, które odbyły się w dniu 22. 04. 2009 na strzelnicy Legii Warszawa drużyny zajęły III miejsce.

W dniu 29. 04. 2009 na obiektach naszej szkoły odbyły się kolejne zawody rejonowe "Sprawni jak żołnierze"

chłopcy I miejsce

  • Przemysław Śliwiński
  • Damian Makowski
  • Adam Oglecki

dziewczęta IV miejsce

  • Katarzyna Woźniak
  • Justyna Nowosielska
  • Anna Jakubiak

Na zawodach wojewódzkich w Lipsku 13. 05. 2009 chłopcy zajęli VI miejsce.

23. 05 2009 r. w Wesołej odbyły się otwarte wojewódzkie mistrzostwo LOK w wieloboju obronnym.

Drużyna w składzie:

  • Przemysław Śliwiński
  • Dariusz Śliwiński
  • Adam Oglecki
  • Krzysztof Gajewski
  • Krzysztof Wędrowski

zajęła II miejsce w klasyfikacji zespołowej

Przemysław Śliwiński zajął I miejsce w strzelaniu.

W dniu 30. 05. 2009 r. na strzelnicy LOK w Ciechanowie odbyły się otwarte zawody rejonowe LOK w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Wyniki:

kobiety:

  • Anna Połomska - I miejsce,
  • Agnieszka Nawotka - II miejsce

mężczyźnie:

  • Adam Oglęcki - II miejsce,
  • Damian Makowski - III miejsce

22. 06. 2009 na strzelnicy w Gołotczyźnie odbyły się otwarte zawody rejonowe LOK w strzelaniu z broni kulkowej.

Wyniki:

kobiety:

  • Anna Połomska - II miejsce,
  • Katarzyna Woźniak - III miejsce,
  • Agnieszka Nawotka - IV miejsce,

mężczyźnie:

  • Damian Makowski III miejsce,

 

Dla szkoły uczniowie zdobyli 7 pucharów w tym 4 w z zawodów wojewódzkich.

Indywidualnie - 8 pucharów, 9 medali w tym: 1 złoty, 7 srebrnych, 1 brązowy. 

 

Ważniejsze osiągnięcia:

  • 1998 r. Zegrze IX miejsce w Mistrzostwach Polski LOK w sportach obronnych

  • Mariola Kosińska zakwalifikowała się do finałów IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biathlonie letnim

  • II miejsce w Mistrzostwach Ciechanowskiego Okręgowego Związku Strzelectwa Sportowego

  • 1999 r. II miejsce w zawodach okręgowych LOK w konkurencji karabin sportowy (ksp)

  • I miejsce w Mistrzostwach Mławskiego Okręgowego Związku Strzelectwa Sportowego

  • 2001 r. - I miejsce w mistrzostwach MOZSS

  • 2002 r. - I miejsce w mistrzostwach MOZSS

Zawody LOK w Sportach Obronnych:
   

  • 2000 r. - II miejsce (Białobrzegi)

  • 2001 r. - II miejsce (Białobrzegi)

  • 2002 r. - IV miejsce (Białobrzegi)

  • 2003 r. - II miejsce (Białobrzegi)

  • 2004 r. - IV miejsce (Zegrze)

Letni biathlon:
   

  •  2001 r. -  III miejsce (Żyrardów)

  • 2003 r. - ogólnopolskie indywidualne mistrzostwa LOK w krosie letnim:
            Ewa Falęcka - II miejsce w kategorii junior
            Marcin Jakubowski - IV miejsce w kategorii junior
            Bartek Leśniewski - V miejsce w kategorii junior młodszy
            Paweł Andrzejak - XII miejsce w kategorii junior młodszy

Młodzieżowy Konkurs Wiedzy morskiej "Polska leży nad Bałtykiem"
   

  • 1999 r. -  VI miejsce (Kutno)

  • 2004 r.  - VI miejsce (Warszawa)

Zawody "Sprawni jak żołnierze" - szczebel wojewódzki:

  • 2000 r. - III miejsca dziewczęta i chłopcy (Modlin)

  • 2002 r. - VI miejsce dziewczęta i VII chłopcy (Wesoła-Rembertów)

  • 2003 r. - II miejsce dziewczęta i V chłopcy (Mińsk Mazowiecki)

  • 2004 r. - VI miejsce chłopcy (Węgrów)

  • 2007 r. - IV miejsce dziewcząt i VI miejsce chłopców (Troszyn)

  • 2008 r. - IV miejsce chłopcy (Siedlce)

Zawody "O srebrne Muszkiety" - szczebel wojewódzki:

  • 2000 r. - dziewczęta II miejsce (Konstancin)

  • 2001 r.  - dziewczęta III miejsce (Węgrów)

  • 2002 r. - dziewczęta III miejsce i chłopcy V miejsce (Węgrów)

  • 2003 r.  - dziewczęta III miejsce i chłopcy III miejsce (Węgrów)

  • 2004 r. - dziewczęta IV miejsce i chłopcy IV miejsce (Warszawa)

  • 2005 r. - dziewczęta III miejsce i chłopcy V miejsce (Warszawa)

  • 2006 r. - dziewczęta III miejsce i chłopcy II miejsce (Warszawa)

  • 2007 r. - dziewczęta III miejsce i chłopcy III miejsce (Warszawa)

  • 2008 r. - dziewczęta III miejsce i chłopcy III miejsce (Węgrów)

Otwarte Wojewódzkie Mistrzostwa LOK w strzelectwie sportowym:

  • 2006 r. - I miejsce (Warszawa)
  • 2007 r. - II miejsce (Warszawa)
  • 2008 r. - I miejsce (Warszawa)

 

Aktualnie koło i sekcja liczą około 20 osób.

 

ADRES

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

 

ul. Ciechanowska 18b

Gołotczyzna

06-430 Sońsk

tel.: (23) 6713031

fax.: (23) 6713031

bratne@ci.home.pl

 

ORGAN PROWADZĄCY

Od roku 2008 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi

REKRUTACJA

Gimnazjalisto

Zapraszamy do podjęcia nauki w Zespole Szkół w Gołotczyźnie.

W bieżącym roku szkolnym oferujemy następujące kierunki kształcenia.....

więcej...

DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Dzwonki

Chcesz wiedzieć o której zaczyna się lekcja, lub kiedy będzie przerwa... .

sprawdź...

Klasy i Wychowawcy

Chcesz wiedzieć kto jest wychowawcą Twojego dziecka...

sprawdź...

Wywiadówki

Chcesz wiedzieć kiedy jest spotkanie wychowawców z rodzicami  ...

sprawdź...

Organizacja roku szkolnego

Tu możesz sprawdzić kiedy zaczną się wakacje :)

sprawdź...

Rada Rodziców

To w dużej mierze od ciebie zależy, jak w szkole będzie czuło się Twoje dziecko

więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

SZKOŁA Z TRADYCJĄ ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ

projekt: www.atcsites.com